Lokalizacja

005d.jpg


​Do Halnego można dojechać autokarem i samochodem osobowym pod sam obiekt. Dojście z przystanku PKS  w Mroczkowicach zajmuje tylko 5 min. Posiadamy doskonałe, bezpośrednie połączenia z Jelenią Górą, Szklarską Porębą, Świeradowem, Lubaniem, Zgorzelcem, Wrocławiem.
 

Ciekawe obiekty w okolicy:

1. Świeradów Zdrój –odległość od Halnego 5,5 km
Dom Zdrojowy z najdłuższą na Dolnym Śląsku Halą Spacerową, zabytkowy kościół, liczne sanatoria i ośrodki lecznicze, najdłuższa narciarska trasa zjazdowa 2,5 km – kolej gondolowa, liczne szlaki piesze i rowerowe, prowadzące np na Stóg Izerski czy Polanę Izerską.

2.Mirsk - odległość od Halnego 2 km.  Liczne kamieniczki z XVII oraz XVIII wieku, kościół z interesującym i ciekawym wyposażeniem, wieża widokowa, 2 km od miasta ruiny Zamku Gryf.

3. Zamek Czocha – 13 km od schroniska. Słynny oraz owiany legendami i tajemnicami z okresu II wojny światowej . Jest miejscem, w którym nakręcono wiele filmów np. „Gdzie jest generał”, „Tajemnica twierdzy szyfrów”, „Wiedźmin”.

4. Szklarska Poręba - 25 km od schroniska. Liczne wodospady
(Kamieńczyk i Szklarki), Zakręt Śmierci, Kolej linowa na Szrenicę oraz liczne górskie szlaki piesze.

5. Lubomierz – 15 km od Halnego. Zabytkowe miasteczko znane z licznych filmów m.in. „Sami Swoi”, muzeum Kargula i Pawlaka, zabytkowy  kościół.

6. Wyrwak - wzgórze nieopodal schroniska (300 metrów od Halnego) o ciekawej budowie skalnej.

7. Szlak Gwarectwa Pogórza Izerskiego (Kotlina - Gierczyn - Przecznica ) ok. 3 km od schroniska.​