O nas

U stóp Gór Izerskich nad rzeką Kwisą, w pobliżu miasta Mirsk i uzdrowiska Świeradów Zdrój, leży miejscowość Kamień, gdzie od ponad 40 lat działa Schronisko „Halny”.

DSCF0288_edited_edited.jpg

Schronisko Halny jest obiektem turystycznym, zlokalizowanym w budynkach pełniących niegdyś funkcję niemieckiej szkoły ewangelickiej. Od roku 1977 funkcjonowało jako Szkolne Schronisko Młodzieżowe. 

Obecnie oferujemy 55 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3, 4 i 5 - osobowych, wyposażonych w regały, szafy, stoliki i telewizory ze wspólnymi łazienkami, zlokalizowanymi na korytarzach obu budynków. Dodatkowo do dyspozycji gości oddajemy w pełni wyposażoną kuchnię, wspólną, dużą salę jadalną z oryginalnym kominkiem, połączoną z salką do gier wyposażoną w stół ping-pongowy, mini bilarda i gry planszowe. Goście mogą także korzystać z otwartej świetlicy w Budynku "B", oferującej miejsca siedzące, TV i mini aneks kuchenny.

Teren zewnętrzny schroniska jest w pełni ogrodzony i przygotowany do sprostania wszelkim oczekiwaniom gości. Pomiędzy budynkami znajdują się wiaty z miejscami siedzącymi, kamienny grill i miejsce na ognisko, a także duże boisko do piłki nożnej lub siatkówki. Ponadto teren umożliwia nam przyjęcie camperów i około 60 namiotów, oferując dostęp do energii elektrycznej oraz wszystkich części wspólnych schroniska. Przy budynkach znajduje się także parking dla autokarów i samochodów osobowych.